Zestaw_kamieni_do_czakroterapii.html

 Kamienie Szlachetne i Kryształy
Jak wykorzystać ich moc w codziennym życiu.

ABC postepowania z kryształami

Historia_litoterapii.html


Kamienie maja w sobie moc tworzenia, ogromna sile. Krysztaly mozemy kodowac informacjami. W tym celu nalezy najpierw je oczyscic, nastepnie wziac w dlonie i przekazywac mu konkretne mysli, medytowac. Jesli chcemy, zeby mialy duzy magiczny potencjal, to oczywiscie nie wystarczy tego uczynic jednorazowo, z takim krysztalem pracujemy wówczas przez jakis czas, zeby zmagazynowaly odpowiednia ilosc wibracji.

Z pomoca krysztalów mozemy tez walczyc z wlasnymi slabosciami i wadami. Wizualizujemy nasza wade, kierujemy w jej strone krysztal i wyobrazamy sobie swiatlo, które wyplywa z krysztalu i ja rozpuszcza.

Historia_litoterapii.html

Krysztal górski ma bardzo silna uzdrawiajaca energie. Mozemy go nosic przy sobie, dzieki temu w kazdej chwili bedzie nas energetycznie wspierac. Jesli jestesmy chorzy, zli lub zmeczeni, mozemy mentalnie zaprogramowac go, by oczyszczal i harmonizowal nasza aure. Jesli chcemy czerpac z niego jak najwiecej zbawiennej energii, mozemy trzymac go w dloniach, ogladac, uznac za towarzysza naszych medytacji.

Wlasciwosci lecznicze krysztalów mozemy wykorzystywac nie tylko przez ich noszenie i obcowanie z nimi. Mozemy tez przygotowywac lecznicza wode krysztalowa. W tym celu do czystej zimnej wody (oczywiscie najlepiej, jesli nie bedzie to zwykla kranówa, chociaz ja takze mozemy energetyzowac i poprawiac jej wlasciwosci) wkladamy na cala noc uprzednio oczyszczony krysztal. Nastepnie taka wode wypijamy. W zaleznosci od potrzeb mozemy pic wode równiez z innych kamieni np. z kwarcu rózowego, cytrynu, ametystu. Duze krysztaly mozemy trzymac w domu jako elementy energetyzujace lub oczyszczajace. Pochlaniaja one elektrosmog i niweluja promieniowanie zyl wodnych. Nalezy jednak pamietac, ze trzeba je dosc czesto czyscic - przynajmniej raz na tydzien, jesli nie czesciej. W Feng Shui stosuje sie je równiez jako elementy rozpraszajace, kierujace i czesciowo blokujace energie. Te krysztaly równiez raz na tydzien lub dwa musimy oczyszczac.

Historia_litoterapii.html

Jak czyscic krysztaly?
Umieszczamy je pod chlodna biezaca woda, myslac o tym, ze wraz z nia splywaja z niego wszelkie zanieczyszczenia i niekorzystne wibracje. Jesli krysztal jest mocno "zabrudzony" (pochlania wiele promieniowania lub jestesmy chorzy, a on zbiera z nas te chorobe), to dobrze jest go pozostawic na cala dobe w wodzie z niewielka iloscia soli (zwyklej, a najlepiej morskiej). Mozemy tez zakopac krysztal w ziemi (choc ta metoda jest chyba lepsza dla innych mineralów). Dobrze tez od czasu do czasu wystawic krysztal na swiatlo sloneczne - potrafi go naprawde duzo pochlonac - lub tez na swiatlo ksiezyca w pelni, od którego nabierze subtelnych wibracji wspomagajacych nasza intuicje i sny.

Krysztaly o róznych ksztaltach moga miec odmienne zastosowanie, moga tez przekazywac nam rózne informacje.
dlatego przy wyborze krysztalu najlepiej kierowac sie intuicja, gdyz wtedy mamy najwieksza szanse wybrac taki, który jest dla nas najodpowiedniejszy w danym momencie.

      
Powrót

Kamienie, kryształy, minerały
Leczenie Kamieniami
Medytacja z Kryształami
Kryształy
Agaty
Ametyst
Awenturyn
Bursztyn
Chalcedon
Diament Herkimer
Hematyt
Jaspis
Karneol
Krzemień Pasiasty
Obsydian Mahoniowy
Obsydian śnieżny
Tygrysie Oko
Zestaw kamieni do czakroterapii
Historia litoterapii
Książki
Kamienie a Znaki Zodiaku
Site Map

Kamienie węgielne muru miasta były ozdobione wszelakimi drogimi kamieniami: kamień pierwszy, to jaspis, drugi szafir, trzeci chalcedon, czwarty szmaragd, piąty sardoniks, szósty karneol, siódmy chryzolit, ósmy beryl, dziewiąty topaz, dziesiąty chryzopras, jedenasty hiacynt, dwunasty ametyst, a dwanaście bram, to dwanaście pereł; a każda brama była z jednej perły. Ulica zaś miasta, to szczere złoto, jak przezroczyste szkło, lecz świątyni w nim nie widziałem; albowiem Pan, Bóg, Wszechmogący jest jego świątynią, oraz Baranek.