Zestaw_kamieni_do_czakroterapii.html

 Kamienie Szlachetne i Kryształy
Jak wykorzystać ich moc w codziennym życiu.

Ametyst

ametyst


Dwutlenek krzemu o pieknej fioletowej barwie.
Nazwa Ametyst pochodzi od greckiego Amethystos doslownie z greckiego: 'srodek przeciw upiciu sie'
Nazwa ta odpowiada jego wlasciwosciom w uwalnianiu nas od rozmaitych uzaleznien, w tym równiez od pijanstwa.
Czesto w starozytnym Rzymie wykonywano z ametystu puchary, które nie dosc, ze mialy chronic przed upiciem sie i kacem, to jeszcze potrafily zniwelowac dzialanie trucizny, która potencjalnie mogla sie znalezc w takim kielichu.

jaskinia ametystowa

Kamien ten ma zdolnosc do oczyszczania z negatywnych energii.
Najlepiej dziala noszony na szyi i nie przekluty wówczas chroni wlasciciela od wszelkich nieszczesc, chorób, a dodatkowo wzmacnia nerwy i sile woli, uwalnia od leków i depresji.

Jednakze przede wszystkim krysztal ten laczy nas z wymiarami duchowosci w naszym zyciu.
Pokazuje, ze duchowosc, to nie czysta abstrakcja, cos, w co jedynie kazano nam wierzyc, bez zadawania zbednych pytan.
Ametyst daje nam namacalny dowód, ze duchowosc istnieje, zaczynasz ja przeczuwac - ametyst silnie wzmacnia nasza intuicje. Im dluzej nasycasz sie energia ametystu, wówczas, to, w co dotad tylko wierzylas, nagle mozesz zobaczyc - poniewaz kamien ten aktywuje nasze 3 oko. Dlatego kamien ten polecam do pracy z ta czakra. Pomaga to nam zajrzec do wlasnego wnetrza i poznac siebie, równiez na bardzo glebokich poziomach. Ten niezwykly krysztal moze obudzic nasze zdolnosci parapsychiczne.
Wspomaga prace naszego umyslu, latwiej nam jest sie skoncentrowac i uczyc. Dlatego kamien ten polecam równiez tym, którzy pracuja intelektualnie.
Jego dzialanie na umysl i mózg jest kojace i uspokajajace. Potrafi zalagodzic ból glowy, ale równiez uspokoic wzburzone emocje, czy zniwelowac skutki dzialania stresów.

O tym kamieniu uwaza sie równiez, ze potrafi leczyc choroby skóry. W tym celu nalezy zwilzyc kamien slina i przylozyc do chorego miejsca na skórze. Mozna równiez przez pewien czas trzymac ametyst w sloiczku z kremem i poprzez to wzbogacic dzialanie kosmetyku.


Ametyst stosowany jest równiez do regeneracji. Takie wlasciwosci ma zwlaszcza szczotka ametystowa - potrafi nawet regenerowac inne krysztaly. Taki krysztal umieszcza sie w poblizu takiej szczotki albo wrecz na niej; energetyzacja jest szczególnie silna, gdy przebiega w pelnym sloncu.


Ametyst energetycznie odpowiada równiez naszej czakrze korony - stad jego dzialanie otwierajace nas na wymiar duchowy w naszym zyciu.

KUP W MAGICZNYM SKLEPIE:

kup ametyst w Magicznym Sklepie

Kamienie, kryształy, minerały
Leczenie Kamieniami
Medytacja z Kryształami
Kryształy
Agaty
Ametyst
Awenturyn
Bursztyn
Chalcedon
Diament Herkimer
Hematyt
Jaspis
Karneol
Krzemień Pasiasty
Obsydian Mahoniowy
Obsydian śnieżny
Tygrysie Oko
Zestaw kamieni do czakroterapii
Historia litoterapii
Książki
Kamienie a Znaki Zodiaku
Site Map

Kamienie węgielne muru miasta były ozdobione wszelakimi drogimi kamieniami: kamień pierwszy, to jaspis, drugi szafir, trzeci chalcedon, czwarty szmaragd, piąty sardoniks, szósty karneol, siódmy chryzolit, ósmy beryl, dziewiąty topaz, dziesiąty chryzopras, jedenasty hiacynt, dwunasty ametyst, a dwanaście bram, to dwanaście pereł; a każda brama była z jednej perły. Ulica zaś miasta, to szczere złoto, jak przezroczyste szkło, lecz świątyni w nim nie widziałem; albowiem Pan, Bóg, Wszechmogący jest jego świątynią, oraz Baranek.